• Prezentačné výstavy pre žiakov základných škôl

• Na prezentačných výstavach ďalšieho štúdia pre žiakov ZŠ, ich rodičov a pedagógov v Prešove a Bardejove sa v tomto šk. roku zúčastnili žiaci 4. ročníka. V Prešove našu školu prezentovali A. Angušová a D. Aronová zo IV.B s p. učiteľkou PhDr. B. Ištoňovou a v Bardejove  E. Bilišňanská a P. Paľka zo IV.A s p. učiteľkou PhDr. A. Ivanovou. Za ich aktívnu účasť na týchto prezentačných výstavách im ĎAKUJEME.

• Mikuláš zavítal aj tento rok medzi nás

• Ďakujeme Mikulášovi a jeho pomocníkom, že

v dnešný deň vniesli radosť do každej triedy

na našej škole a potešili žiakov aj zamestnancov

dobrým slovom a malým darčekom.

• Súťaž v tlaku na lavičke 2023

• Naši žiaci Hreňo. G (I.A) a Dovbaka. D ( II.B) sa dnes 6. 12. 2023 zúčastnili súťaže Just Junior Benchpress Cup 2023 v Just Gym klube v Prešove. Ďakujeme za reprezentáciu školy a blahoželáme k dosiahnutým výkonom. Prajeme veľa síl do ďalšieho cvičenia.

• Štedrosť našich sŕdc neostala bez odozvy

• POĎAKOVANIE pracovníkov GKCHARITY v Prešove:

Vašou zbierkou ste pomohli 12 rodinám a 35 deťom zo sociálne slabších rodín, aby mali veselšieho Mikuláša. Balíčky prevzali mamky detí. RADOSŤ, VĎAČNOSŤ A DOJATIE sa nedá opísať. V mene týchto rodín ĎAKUJEME.

• Keď spev pohladí dušu

• 30. 11. 2023 sa naše žiačky Mária Jurčová z III.B a Veronika Feckaničová z I.B predstavili so svojimi výkonmi v dvoch kategoriách (ľudovej a modernej piesni) na speváckej šúťaži “O Alžbetinu ružu” v Historickej radnici mesta Košice. Našu školu reprezentovali statočne a dôstojne, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Dali o nás vidieť aj počuť.

• Zapojme sa do prevencie HIV/AIDS

• V piatok 1. decembra 2023 budeme mať možnosť získať bližšie informácie o ochorení HIV/AIDS a o prevencii tohto ochorenia. Podporiť túto myšlienku môžeme aj pripnutím si symbolickej červenej stužky. Zároveň si môžeme pozrieť zaujímavé práce vytvorené žiakmi III.A na hodinách PPKcv. na túto tému.

• Florbal nás baví

• Naši chlapci sa dnes 30. 11. 2023  v zložení:

I.A: Kopnický E., Maretta J.
            I.B: Grančai M.
            II.A: Javorský M., Kollár L., Válek Š.
            II.B: Hric F.P., Lukáč M., Lukačišin P.
            III.A: Grejták T., Lauko D., Lukáč D.
            IV.A: Paľka P., Vaško P.

zúčastnili Okresného kolá vo Florbale, kde spomedzi 5 stredných škôl obsadili pekné 3.miesto. Chlapcom patrí veľká vďaka a pochvala za ich bojovný výkon plný nasedenia a odhodlania.

• Záložka do knihy spája slovenské školy

• Prvýkrát sme sa zapojili do projektu Záložka do knihy spája slovenské školy s témou Hrdinovia detektívnych románov. Záložka sa stala symbolom spojenia a spolupráce medzi školami. Našej škole bola pridelená Stredná odborná škola obchodu a služieb z Michaloviec, ktorú sme obdarovali záložkami našich žiakov.

Záložka do knihy sa stala katalyzátorom pre vznik nových vzťahov, kultúrnej výmeny a vzájomného porozumenia. Je viac než len ozdobou medzi stránkami.  Je to prostriedok, ktorý spája  školy, podporuje tvorivosť, kultúrnu výmenu a literárnu zvedavosť u žiakov. Prináša nielen radosť z čítania, ale aj posilňuje väzby a vytvára mosty medzi žiakmi rôznych škôl.

• Daj šancu životu

• Dňa 28. 11. 2023 sa dobrovoľného mobilného odberu krvi zúčastnilo 21 žiakov a zamestnancov školy. Všetkým darcom veľmi pekne za ich humánny čin ďakujeme.

• Stredoškolský parlament PSK má nových členov

• Konferencie členov školského parlamentu, ktorá sa konala 23. 11. 2023, sa zúčastnili aj naše žiačky Viera Kavalecová zo 4.A a Alica Borsuková z 2.A. Zároveň prebiehali voľby členov do Stredoskolského parlamentu PSK. Pre nových členov je pripravený dlhodobý vzdelávací program ImProve. Srdečne blahoželáme našej Alici 🙂, stala sa novou členkou Stredoškolského parlamentu PSK.

• Jazyk spája a otvára dvere k novým zážitkom

• Vďaka programu Erasmus plus sme mali možnosť absolvovať kurz Improving English Language v chorvátskom prímorskom prístave Split, meste dýchajúcom históriou. Jeho brehy obmýva pokojné a majestátne Jadranské more. V takomto prostredí, nám pomáhali zvyšovať úroveň anglického jazyka dvaja vynikajúci lektori Ivana a Dário. Výučba bola postavená na zážitku, striedaní aktivít, ktoré rozvíjali posluchové, komunikačné a písané jazykové zručnosti. Aktivity by nebolo možné realizovať bez účastníkov kurzu. Spolu s francúzskymi učiteľmi a jednou p. učiteľkou z Nemecka sme tvorili jednotný a veľmi priateľský multikulturálny tím. Thank you very much!

Mgr. Iveta Jusková

ThLic., Ing. Danka Kurimská, PhD.

• Pomôžme sv. Mikulášovi šíriť štedrosť medzi nami

• Milí zamestnanci školy, milí žiaci. Gréckokatolícka charita v Prešove sa na nás obracia s charitatívnou akciou, vďaka ktorej aj deti zo sociálne slabších rodín dostanú na sviatok sv. Mikuláša balíček sladkostí. Stačí, ak sa v období do 30. 11. 2023 nejakej sladkosti zriekneme a vložíme ju do krabice, ktorá bude pripravená od 15. 11. 2023 vo vestibule školy. Vyzbierané sladkosti budú odovzdané pracovníkom GK Charity v Prešove, ktorí z nich pripravia mikulášske balíčky. Veríme, že aj vďaka nám bude 6. december 2023 dňom radosti v mnohých rodinách.

Všetkým darcom sladkostí ĎAKUJEME!

• Exkurzia štvrtákov na odbornom pracovisku

• Žiaci 4. ročníka absolvovali 13. 11. 2023 odbornú exkurziu. Spoznali pracovný svet záchranárov prostredníctvom prezentovania skúsenosti jedného z vyškolených odborníkov. Bývalý absolvent našej školy Stanislav Popadič opísal žiakom, aká je práca záchranára a zdôraznil potrebu celoživotného vzdelávania.