• Vianočný koncert

• Na vianočné prázdniny sme odišli slávnostne a radostne naladení vďaka nádhernému vianočnému koncertu, ktorí si pre nás pripravili naši žiaci pod vedením svojich učiteliek Mgr. J. Demčákovej a Mgr. I. Šírej v spolupráci so skupinou Onezim. Ďakujeme za duchovný a umelecký zážitok všetkým účinkujúcim.

• Vianočné koledovanie našich žiakov

• V adventnom čase navštívili naši žiaci s vianočnými koledami kláštor sestier Rádu sv. Bazila Veľkého, nášho zriaďovateľa. Zavítali s vianočným posolstvom aj na Gréckokatolícke arcibiskupstvo a svojím spevom a vinšami potešili aj zdravotníckych pracovníkov a pacientov na nemocničných oddeleniach FNsP v Prešove.

• Školské kolo olympiády zo SJL

• Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry sa konalo 14. 12. 2023. Žiaci si zmerali svoje vedomosti v dvoch kategóriách. V kategórii A (3. – 4. ročník) sa na 1. mieste umiestnila Veronika Macejová (III.B), na 2. mieste Petra Slezáková (III.A) a na 3. mieste Karin Zubková (III.B). V kategórii B (1. – 2. ročník) 1. miesto obsadila Veronika Feckaničová (I.B), 2. miesto Erika Šinglárová (II.A) a 3. miesto získala Alica Borsuková (II.A) Blahoželáme! :) Zároveň všetkým zúčastneným za účasť a prezentované vedomosti ďakujeme.

• Odovzdanie vianočných krabíc seniorom v Hospici Matky Terezy

• V tomto období, kedy svet zahŕňame darčekmi a pozornosťou, sa zrodil jeden z najúžasnejších spôsobov šírenia radosti a lásky - Vianočné krabice pre seniorov Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi. Táto jedinečná školská akcia Školského parlamentu našej školy prináša svetlo a teplo do životov seniorov, ktorých samota či choroba môže práve v tomto období veľmi ťažiť. Pri príprave týchto krabíc nejde len o samotný darček, ale aj o posolstvo, že nie sú sami, a že niekomu na nich záleží.

Dňa 15. 12. 2023 odovzdali zástupcovia našej školy v zložení p. riaditeľka PhDr. K. Vageľová, koordinátorka Školského parlamentu PhDr. M. Zacharovská, predsedníčka Školského parlamentu D. Lindnerová (III.A) a členky Školského parlamentu  V. Kmecová (I.A), N. Michaleková (I.A) a S. Simková (III.A) 23 vianočných krabíc naplnených milými darčekmi seniorom v Hospici Matky Terezy v Bardejovskej N. Vsi.

Všetkým, ktorí sa na realizácii tejto úžasnej aktivity podieľali, patrí jedno veľké  Ď A K U J E M E.

• Pozvánka na rodičovské združenie

• Vážení rodičia,

pozývame Vás v týždni 11. - 15. decembra 2023 na triedne rodičovské združenia formou konzultácii. Triedny učiteľ každej triedy oznámi prostredníctvom Edupage konkrétne termíny pre svoju triedu.

• Prednáška o. Vitalija Lucka na aktuálnu tému

• Otec Mgr. Vitalij Luck sa od roku 1999 venuje pastorácii ľudí s homosexuálnymi sklonmi, a to v rámci spoločenstva Valentín, pôsobiaceho pri Gréckokatolíckej cirkvi v Košiciach. So svojimi poznatkami a skúsenosťami sa prišiel podeliť, a to na prednáške na tému Kresťansko-psychologický pohľad na homosexualitu. Určená bola pre žiakov 2. a 3. ročníka. Za jeho ochotu priblížiť túto aktuálnu tému mladým ľuďom na našej škole mu veľmi pekne ĎAKUJEME.

• Prezentačné výstavy pre žiakov základných škôl

• Na prezentačných výstavach ďalšieho štúdia pre žiakov ZŠ, ich rodičov a pedagógov v Prešove a Bardejove sa v tomto šk. roku zúčastnili žiaci 4. ročníka. V Prešove našu školu prezentovali A. Angušová a D. Aronová zo IV.B s p. učiteľkou PhDr. B. Ištoňovou a v Bardejove  E. Bilišňanská a P. Paľka zo IV.A s p. učiteľkou PhDr. A. Ivanovou. Za ich aktívnu účasť na týchto prezentačných výstavách im ĎAKUJEME.

• Mikuláš zavítal aj tento rok medzi nás

• Ďakujeme Mikulášovi a jeho pomocníkom, že

v dnešný deň vniesli radosť do každej triedy

na našej škole a potešili žiakov aj zamestnancov

dobrým slovom a malým darčekom.

• Súťaž v tlaku na lavičke 2023

• Naši žiaci Hreňo. G (I.A) a Dovbaka. D ( II.B) sa dnes 6. 12. 2023 zúčastnili súťaže Just Junior Benchpress Cup 2023 v Just Gym klube v Prešove. Ďakujeme za reprezentáciu školy a blahoželáme k dosiahnutým výkonom. Prajeme veľa síl do ďalšieho cvičenia.

• Štedrosť našich sŕdc neostala bez odozvy

• POĎAKOVANIE pracovníkov GKCHARITY v Prešove:

Vašou zbierkou ste pomohli 12 rodinám a 35 deťom zo sociálne slabších rodín, aby mali veselšieho Mikuláša. Balíčky prevzali mamky detí. RADOSŤ, VĎAČNOSŤ A DOJATIE sa nedá opísať. V mene týchto rodín ĎAKUJEME.

• Keď spev pohladí dušu

• 30. 11. 2023 sa naše žiačky Mária Jurčová z III.B a Veronika Feckaničová z I.B predstavili so svojimi výkonmi v dvoch kategoriách (ľudovej a modernej piesni) na speváckej šúťaži “O Alžbetinu ružu” v Historickej radnici mesta Košice. Našu školu reprezentovali statočne a dôstojne, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Dali o nás vidieť aj počuť.